Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Rynny kwadratowe Qstalyo Pro

Kwadratowe rynny do nowoczesnych budynków

Trudno wyobrazić sobie budynek pozbawiony choćby jednej rynny. Rynny kojarzą nam się najczęściej z klasycznymi, okrągłymi rurami przylegającymi do zewnętrznych ścian budynków. Tymczasem coraz większym zainteresowaniem cieszą się ich kwadratowe odpowiedniki. Geometryczne i proste kształty to domena nowoczesnego budownictwa oraz wzornictwa. Okrągłe rynny spajane od zewnątrz specjalnymi obręczami spotkać można obecnie niemal tylko w zabytkach albo w innych budynkach, które lata swojej świetności mają już dawno za sobą. Rynny o kształcie kwadratowym, w przeciwieństwie do swoich okrągłych poprzedniczek nie potrzebują wcale dodatkowych spojeń. Montowane na zakładkę zachowują charakterystyczną płynność oraz prostotę swojej formy. Kwadratowa rynna to nie tylko swoista płynna geometria, ale także piękno zachowanych proporcji oraz minimalistyczny urok. Bardzo dobrze komponuje się ze współczesnymi pokryciami dachowymi, które nie wymagają dodatkowych łączeń z elementami odprowadzającymi deszczówkę, jakimi są między innymi rynny. Wszystko jest tutaj zatem zarazem geometryczne jak i harmonijne w swojej formie.

Klasyczna elegancja

Klasyczny, czarny kolor nadaje rynnom o kwadratowym kształcie jeszcze więcej elegancji. Ponadto są to rynny montowane z użyciem specjalnego montażowego listka, dlatego nie ma mowy w ich przypadku o jakichkolwiek nieestetycznych, odstających na zewnątrz elementach. Kwadratowa rynna w kolorze czarnym jest zatem ponadczasowa niczym klasyczna mała czarna. Jednak ma jeszcze tę zaletę, że przetrwa często o wiele dłużej od najelegantszej sukienki. Ćwierć wieku gwarancji pozwoli zapomnieć Wam o montażu rynien przez co najmniej jedno pokolenie. Taka klejona rynna jest przy tym wyjątkowo szczelna. Alternatywą dla czarnego koloru jest równie ponadczasowy i chętnie wybierany grafit.

Zapomnij o dziurawych rynnach z cienkiej blachy

Blacha użytkowana do wyrobu nowoczesnych, kwadratowych rynien, w niczym nie przypomina już znanych nam z dzieciństwa cienkich i łatwo rozpadających się blaszanych rynien. Ta blacha wiele przetrwa a także na pierwszy rzut oka jest o wiele solidniejsza. Materiały użyte do wykonywania oraz montażu rynien o kształcie kwadratowym są także bezpieczniejsze dla środowiska, chociażby ze względu na rzadszą konieczność ich całkowitej wymiany. Rynna powstała z szeregu segmentów jest nadal prosta do naprawienia, jednak znacznie rzadziej wymaga takich czynności. Kolejną niekwestionowaną zaletą kwadratowej rynny jest jej znacznie większa wydajność. Odpowiednio i fachowo zabezpieczone boki sprawiają, że deszczówka nie wypływa nimi tak często jak przez różne otwory w rynnach łączonych tradycyjnie.

Gdy nie stać Cię na tanie rzeczy

Pamiętając słynną maksymę, że czas to pieniądz a pieniądz – to zaoszczędzony czas zupełnie inaczej spojrzysz na swoją nowiutką rynnę o prostych kątach. Nowoczesne i bardzo funkcjonalne rynny kwadratowe są bardzo trwałe, dzięki czemu oszczędzasz czas oraz pieniądze na montowanie nowych. Stosunek ich ceny do jakości pozwala na podjęcie najbardziej rozsądnej decyzji podczas wyboru rynny dla nowoczesnego budownictwa. Wybierają je zarówno deweloperzy jak i osoby prywatne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl