Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Gonty bitumiczne przeznaczone są do pokrywania połaciowych dachów domów mieszkalnych i budynków przemysłowych o nachyleniu od 12 stopni. Wykonane są na osnowie trwałego i mocnego welonu szklanego pokrytego mieszanką bitumiczną lub modyfikowaną mieszanką bitumiczną. Wierzchnia część dachówki pokryta jest posypką bazaltową chroniącą przed promieniowaniem ultrafioletowym. Spodnia strona jest pokryta lepką warstwą bitumu polimerycznego i łatwo zdejmowalną taśmą silikonową. W wyniku oddziaływania słońca dachówki sklejają się tworząc podwójną warstwę hydroizolacyjną zapewniającą doskonałą szczelność dachu. Dachówki bitumiczne można używać do pokrywania nowych jak i renowacji starych dachów.

Gonty

Gont bitumiczny – idealny materiał na pokrycie Twojego dachu

Wśród różnorodnych materiałów, które możesz wykorzystać jako pokrycie Twojego dachu, z pewnością na Twoją uwagę zasługuje produkt, jakim jest gont bitumiczny. Znajduje on zastosowanie na dachach o nachyleniu połaci większym niż 12 stopni, a także na konstrukcjach pionowych i wszelkiego rodzaju powierzchniach nietypowych. Ponadto świetnie sprawdza się w remontach dachów wcześniej pokrywanych papą. Co wpływa na tak duże zastosowanie i skuteczność gontów bitumicznych na dachach? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich budowę. Rdzeń gontu wykonuje się z włókniny szklanej. Stanowi on solidną i wytrzymałą podstawę dla kolejnych warstw. Rdzeń zatapia się w mieszance bitumicznej lub modyfikowanej mieszance bitumicznej, a wierzchnią warstwą jest posypka mineralna, która z kolei nadaje pokryciu właściwości chroniące przed promieniowaniem UV. Jak łatwo zauważyć, taka budowa gontu bitumicznego sprawia, że zyskuje on parametry, jakich nie dałoby się uzyskać na innych rodzajach pokryć dachowych. Spodnia strona gontu bitumicznego to lepka warstwa bitumu polimerycznego i łatwo zdejmowana taśma silikonowa. Dodatkowo właściwości tego rodzaju pokrycia poprawiają się pod wpływem działania słońca, ponieważ dachówki bitumiczne sklejają się, tworząc podwójną warstwę izolacyjną. Jeśli wybierzesz zatem wysokiej jakości dachówkę tego rodzaju, możesz mieć pewność, że zyskasz stabilny, wytrzymały i estetyczny dach na lata. Chcesz wykonać dach z gontu bitumicznego w swoim domu lub budynku o innym przeznaczeniu? Sprawdź ofertę sklepu internetowego Strefa Budowy!

Gont amerykański i inne wysokiej jakości gonty bitumiczne – sprawdź!

Przedstawiamy szeroką ofertę gontów bitumicznych na dach. Wśród nich odnajdziesz m.in. gonty amerykańskie. Stawiamy na najlepsze, renomowane, doświadczone i cenione przez klientów na całym świecie marki, stąd w naszej ofercie m.in. gont Gaf oraz gont Beaver. Gont amerykański jest wyjątkowo popularnym produktem, ponieważ sprawdził się w praktyce we wszystkich strefach klimatycznych w Ameryce Północnej, a co za tym idzie, czasami nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Znajdziesz u nas gonty bitumiczne z dożywotnią gwarancją właściwości od producenta. Pamiętamy również o tym, jak ważna może być dla Ciebie estetyka Twojego domu lub też budynku użyteczności publicznej, na którym ma znaleźć się gont, dlatego oferujemy różne warianty kolorystyczne poszczególnych produktów. W zależności od ilości zakupionych produktów, jesteśmy w stanie przedstawić indywidualną ofertę i wspólnie z Tobą dopasować jak najwygodniejszą dla Ciebie formę transportu na Twój plac budowy lub do domu. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą gontów amerykańskich oraz innych gontów bitumicznych i pozostałych pokryć dachowych dostępnych w naszym sklepie online!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl