Producent
Cena
-
od
do
Okna i wyłazy dachowe
Okna dachowe
Okna montowane w dachach to szczególny rodzaj okien. Dzięki nim już niejedno ponure dotąd poddasze zyskało status przestrzeni mieszkalnej i użytkowej. Wielu osobom budującym nowy dom i nieplanującym zaaranżowania typowego poddasza okna takie mogą wydawać się zbędne. Jednak doświadczenie pokazuje, że ciemny strych potrafi być prawdziwym utrapieniem. Nawet, jeżeli planujesz pozostawić go jako mało uczęszczaną „rupieciarnię” to dzienne światło wpadające przez nasze okna dachowe sprawi, że znacznie łatwiej znajdziesz na strychu wszystko, czego akurat będziesz szukać. Nie wspominając już o korzystnym jego wpływie na Twój nastrój. Ponadto w pomieszczeniach tego typu, czyli na strychach zaaranżowanych na klasyczne składziki rzeczy wszelakich, gdzie regularne porządki praktycznie w grę nie wchodzą, stanowczo warto zapewnić odpowiednią wentylację i dopływ powietrza. Docenią to szczególnie alergicy, ale nie tylko. Pod własnym dachem chce się po prostu oddychać pełną piersią. Takie okna są bardzo praktyczne, proste w obsłudze oraz utrzymywaniu ich w czystości. Naprawdę nie warto oszczędzać na oknach dachowych, stanowiących niewielki ułamek kosztów budowy domu. Wystarczy tylko wybrać pożądane wymiary, materiały z jakich wykonane są ramy oraz preferowaną liczbę szyb. Okna takie posłużą długie lata, a to na ile dajemy na nie gwarancję wyszczególnione jest w przypadku kadego opisu modelu z osobna.
Twoje okno na świat
Jeżeli poddasze ma być zaadaptowane na pracownię, sypialnię, biuro lub jakiekolwiek inne pomieszczenie niewiele mające wspólnego ze wspomnianą graciarnią, to tym bardziej będziesz potrzebować wietrzenia. Pomieszczenia ze spadzistym dachem od wewnątrz mogą wydawać się także niektórym osobom dużo mniej komfortowe i nieco klaustrofobiczne. Często jednak nie ma wyjścia – jeżeli chcemy mieć dodatkowy pokój to musimy go umieścić na poddaszu. Prostokątne, uchylne okna dachowe zapewniają wówczas możliwość fizycznego kontaktu ze światem zewnętrznym, choćby było przez nie widać jedynie chmury. Kontrast wyczuwalny pomiędzy ciasnym poddaszem a nieograniczoną wręcz przestrzenią nieba daje wielu osobom niewysłowioną ulgę i radość. Takie okna posiadają często również specjalne filtry chroniące przed tumanami kurzu z zewnątrz albo też przed nieproszonymi gośćmi w postaci much i innych owadów.
Jak wybierać okna dachowe?
Tego typu okna, podobnie jak okna konwencjonalne – umieszczane w ścianach budynków, to różnorodne modele przeznaczone na przykład specjalnie do kuchni albo do łazienki. Na to, w jakim pomieszczeniu okno zostanie zamontowane należy zatem z pewnością zwrócić uwagę podczas jego wyboru. Okna do poddaszy, podobnie jak klasyczne okna, również występują w wersjach antywłamaniowych. Ponadto także są specjalnie uszczelniane aby jak najwięcej ciepła zachować wewnątrz budynku. Oprócz typowych okien dachowych w naszej ofercie znajdziesz również wyłazy dachowe, przeznaczone jednak specjalnie do pomieszczeń nieogrzewanych. Na strefabudowy.com.pl znajdziesz po prostu to, czego potrzebujesz!
Okna dachowe
Okna na poddasza pełnią liczne funkcje. Podobnie do dawnych tak zwanych „świetlików” w czasach, kiedy sztuczne oświetlenie stało się standardem, światło naturalne wpadające przez okno wciąż często ma ogromną przewagę nad tym ostatnim. Ponadto stosowane przez wieki świetliki pozwalały co prawda w ciągu dnia solidnie oświetlić całe wnętrze, jednak dużym mankamentem był fakt, że nie było w nich szyb. Na szczęście współczesne okna dachowe Velux czy Fakro pozbawione są już tych mankamentów. Nowoczesne okna do poddaszy, w przeciwieństwie do dawnych świetlików mają najczęściej kształt prostokątny. Na pierwszy rzut oka widać, że znakomicie wkomponowują się w proste, geometryczne formy stanowiące domenę współczesnego nam budownictwa. Podobnie jest w przypadku włazów na dachy, z przyczyn oczywistych, praktycznych prostokątnych od dawna.
Proste i wygodne okna dachowe Velux
Jednym z oferowanych przez nas typów okien na dachy i poddasza są okna marki Velux. To okna o ramach drewnianych a szybach – poliuretanowych. Do ich sprawnej obsługi wystarczy jedna ręka. Okna Velux ułatwiają sprawną wentylację oraz błyskawiczne pozbywanie się z wnętrza wilgoci. Okna te posiadają także ogromną zaletę, jaką jest specjalny filtr zapobiegający dostawaniu się do wewnątrz owadów, kurzu oraz innych niepożądanych intruzów. Okna Velux są zatem znakomite dla alergików oraz dla każdego, kto ceni sobie czystość, porządek i stroni od owadów i kurzu.
Okna dachowe Fakro – ciepło i bezpiecznie
Równie proste są okna na dachy marki Fakro. Ten producent szczególnie zadbał o ciepło wewnątrz oraz o Wasze bezpieczeństwo. Okna marki Fakro bardzo dobrze chronią wnętrze przed utratą ciepła zimą. Są to także typowe okna antywłamaniowe. Nawet, jeżeli intruz spróbuje dostać się do budynku po jego fasadzie i dachu – z oknami Fakro trudno będzie mu się zmierzyć! Poczwórny system uszczelniania zatrzymuje ciepło w środku zimą, a latem – specjalne dwustopniowe mikrouchylenie wpuszcza do środka jedynie świeże powietrze. Okna dachowe Fakro to niższe rachunki za ogrzewanie oraz większy spokój ducha o każdej porze roku. Są to okna obrotowe, a jednocześnie po ich zamknięciu – wybitnie szczelne. Nie ma obaw o choćby kroplę wilgoci dostającą się do środka po ich zamknięciu. Okna Fakro są po prostu bardzo solidnymi oknami na dach, jednak nie są aż tak lekkie i wygodne w obsłudze jak te marki Velux. W zależności od potrzeb wybierzecie zatem swój typ okien do poddaszy na strefabudowy.com.pl.
Włazy czy wyłazy?
Wszystko zależy od perspektywy. Włazy dachowe są jednocześnie wyłazami, kiedy, jak sama nazwa wskazuje, wyłazi się przez nie na zewnątrz. Niezależnie od preferowanej nomenklatury znajdziecie je w ofercie Strefy Budowy. Taki właz przeznaczony jest co do zasady do pomieszczeń, które nie są ogrzewane. Mimo to szczelność zapewnia mu specjalny kołnierz, stanowiący integralną część włazu albo do zakupienia osobno. Pod dachem z takim włazem na pewno będzie zatem sucho i przyjemnie. Warto w związku z tym kupować włazy dachowe z kołnierzem jako gotowy zestaw. W przypadku uszkodzenia kołnierza – wystarczy dokupić go jako część zamienną.