Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Parapety

  • nowość

Rolety do domu na zewnątrz

Parapet to najważniejsza zewnętrzna część okna, właściwie obowiązkowa w budynkach mieszkalnych. Ponadto warto pomyśleć o dodatkowych elementach, nie tylko dekoracyjnych, ale także zabezpieczających same okna lub drzwi. Te ostatnie częściej, i słusznie, stosowane są w przypadku budynków biurowych, handlowych oraz przeznaczonych do prowadzenia szeroko pojętej działalności gospodarczej. Nikt przecież zwykle nie nocuje w firmie, a przynajmniej nie przebywa tam przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Dlatego odpowiednie rolety na zewnątrz zabezpieczą zarówno przed potencjalnymi ciekawskimi i intruzami, jak i przed nieciekawymi skutkami oddziaływania warunków klimatycznych, o które w Polsce nietrudno. Zimą ochronią przed mrozem, latem – przed nadmiernym nasłonecznieniem i po prostu przed upałem. Takie montowane na zewnątrz pełnią wiele funkcji i okazują się co najmniej tak przydatne, jak wspomniane już montowane pod oknami na zewnątrz stalowe parapety. Coraz częściej to rozwiązanie stosowane jest nie tylko w prywatnych firmach czy też wszelkich budynkach użyteczności publicznej, ale także w jednorodzinnych domach. Podobnie było z innymi elementami naszej obecnej codzienności, na przykład z klimatyzacją, która początkowo zarezerwowana była niemal wyłącznie dla biur i innych miejsc, które odwiedzamy. Dopiero po pewnym czasie klimatyzacja w domu stała się panującym w Polsce standardem.

Rolety do domu

W strefie klimatycznej jaką zamieszkujemy właśnie dodatkowe elementy mające na celu chłodzenie i inne podobne funkcje nie były stosowane na taką skalę jak chociażby w krajach śródziemnomorskich, do tej pory nie są. W Polsce czekaliśmy zwykle z utęsknieniem na stosunkowo krótkie lato i cieszyliśmy się nim. Od pewnego czasu upały w granicach 30-40 stopni Celsjusza nie są jednak rzadkością, w związku z czym coraz chętniej decydujemy się na zakup klimatyzatora, a także innych elementów o pokrewnych mu funkcjach, aby przez kilka lub kilkanaście tygodni w ciągu roku można było w miarę normalnie funkcjonować. Rolety okienne zewnętrzne oraz specjalistyczne ich modele montowane na drzwiach stają się zatem również coraz bardziej popularne w Polskich domach. Takie elementy zapewniają także większy spokój wówczas, kiedy chociażby wyjeżdżamy na wakacje. Stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed potencjalnymi złodziejami, którzy muszą wówczas forsować nie tylko antywłamaniowe okna. Każda dodatkowa przeszkoda, której usunięcie wymaga czasu sprawia, że pokusa kradzieży może być znacznie mniejsza niż tam, gdzie dostanie się do budynku ogranicza się do stłuczenia tradycyjnej, szklanej szyby.

Parapety stalowe

Wykonane ze stali, dostępne w wielu rozmiarach i kolorach znajdziecie na strefabudowy.com pl. Oprócz opisanych powyżej zewnętrznych zasłon wykonanych z podobnych materiałów taki parapet dodatkowo chroni elewację pod oknem a także – potrafi świetnie komponować się z resztą okiennych akcesoriów, tych typowo budowlanych i nie tylko. Ocynkowana stal świetnie chroni przed korozją oraz wieloma innymi zjawiskami wywołanymi czynnikami stricte klimatycznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl