Skraplacz kondensatu KRONO-PLAST jako współczesny system zapobiegający wilgoci w pomieszczeniach.
Skraplacz kondensatu KRONO-PLAST jako współczesny system zapobiegający wilgoci w pomieszczeniach.

 

Skraplacz kondensatu KRONO-PLAST jako współczesny system zapobiegający wilgoci w pomieszczeniach.


Wentylacja w domu to kluczowy element zapewniający świeże powietrze i utrzymanie dobrej jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Współczesne systemy wentylacyjne zostały zaprojektowane tak, by zapewniały eliminowały jednocześnie wilgoć oraz zanieczyszczenia. Niewątpliwie dobrze zaprojektowany i utrzymany system wentylacyjny przyczynia się do komfortu mieszkańców. Redukuje on ryzyko problemów związanych z wilgocią i poprawia ogólną jakość powietrza wewnątrz w domu.


Innowacyjnym rozwiązaniem jest skraplacz kondensatu do kominka renomowanej firmy KRONO-PLAST. Firma Krono-Plast powstała w 2010 roku. W wyniku połączenia doświadczeń z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz sprzedaży i montażu pokryć dachowych. Przez 14 lat działalności firma stawia na wysoki standard produktów. Ich optymalne dopasowanie do wciąż intensywnie rozwijającego się sektora pokryć dachowych oraz wszystkich elementów systemów wentylacyjnych.


Czym tak naprawdę jest skraplacz kondensatu Krono-Plast?
Skraplacz kondensatu jest to dodatkowe wyposażenie dla kominków wentylacyjnych. Mają one na celu zbieranie kondensatu powstającego z wkroplonej pary wodnej między kominkiem a pokryciem dachowym. Przede wszystkim minimalizuje to ryzyko cofania się skroplin do kanału wentylacyjnego.
Dlaczego jest tak ważne, by skropliny pary wodnej nie cofały się do kanału wentylacyjnego?
Warto zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z powrotem skroplin do kanału wentylacyjnego. Bez odpowiednich środków ostrożności, może to doprowadzić przede wszystkim do wilgoci, rozwoju pleśni czy nawet korozji wewnątrz systemu wentylacyjnego. Trzeba zaznaczyć, że to właśnie skraplacz kondensatu stanowi nie tylko element wyposażenia, ale swoiste zabezpieczenie przed tymi problemami. To inteligentne rozwiązanie, które warto uwzględnić, dbając o trwałość i efektywność kominka wentylacyjnego w naszym domu.


Jakie są najważniejsze cechy samego skraplacza Krono-Plast?
1. Uniwersalność: dwie średnice dopasowane do wszystkich kominków Krono-Plast.
2. Pojemność: produkt jest wstanie pomieścić nawet 800ml kondensatu.
3. Warianty: konstrukcja skraplacza umożliwia na zamontowanie wewnątrz wentylatora, dzięki czemu można wspomagać mechanicznie ciąg w kanale wentylacyjnym.
3. Systemy wentylacyjne: łatwy i niewymagający zastosowania dodatkowych narzędzi montaż produktu na click. Zarówno
z kominkami Krono-Plast jak i z rurami przyłączeniowymi Kronoflex.
4. Wężyk: w zestawie znajduje się przewód o długości 1 metra umożliwiający odprowadzenie kondensatu do dowolnego naczynia lub bezpośredniego wyprowadzenia na zewnątrz.


Jak myślisz, jak często trzeba czyścić skraplacz kondensatu, by spełniał swoje zastosowanie?
Wspomnieliśmy już wcześniej, że główną rolę skraplacza to wychwytywanie pary wodnej między kominkiem a pokryciem dachowym. Zadbany skraplacz to przede wszystkim gwarancja bezpiecznej pracy. Regularne czyszczenie tego urządzenia powinno być na naszej liście zadań przynajmniej raz na pół roku. Dla nas jako właścicieli korzystnie to wpłynie na jakoś powietrza w naszym domu. Nie pojawi się wilgoć czy bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia pleśń.


Dostępne warianty skraplacz Krono-Plast
Skraplacz Krono-Plast występuje w dwóch średnicach:
1. Fi 125mm
2. Fi 150mm
Produkt łączy się systemowo ze wszystkimi seriach kominków Krono-Plast. Pod skraplacz można dołączyć rure Kronofle na zaklik. Należy wspomnieć, że montaż innych rur przyłączeniowych jest możliwy przy użyciu opaski zaciskowej. Można tu wyróżnić:
- skraplacz kondensatu fi 125mm i fi 150mm,
- skraplacz kondensatu fi 125mm i fi 150mm z wentylatorem,
- skraplacz kondensatu fi 125mm i fi 150 mm z wentylatorem i zaworem zwrotnym,
- skraplacz kondensatu fi 125 mm i fi 150 mm z zaworem zwrotnym.
Jak wygląda budowa takiego skraplacza? 

 

Instrukcja montażu skraplacza Krono-Plast


1.Skraplacz montujemy zawsze punktem wypływu kondensatu (3) do dołu. Przed montażem należy ściąć końcówkę punktu wypływu kondensatu (3) i zamocować na niej wężyk (4). W zestawie znajduje się przewód wyprowadzający kondensat o długości 1 m.

2.Produkt mocujemy na klik górnym zaklikiem (1) do rury wywiewnej kominka wentylacyjnego.

3.Od dołu (5) podpinamy rurę przyłączeniową Kronoflex na klik lub rurę SPIRO o tej samej średnicy na opaskę zaciskową (opaska nie jest dołączona do zestawu).

4. W przypadku zakupu skraplacza z wentylatorem, przewód elektryczny wentylatora łączymy kostką z instalacją elektryczną w budynku.

5.Pod skraplaczem umieszczamy pojemnik, do którego kondensat może spłynąć, w taki sposób, aby nie dopuścić do możliwości zalania niepożądanych miejsc pod dachem. Do pojemnika na kondensat powinien być swobodny dostęp, umożliwiający opróżnienie go w dowolnym czasie.

6.Poziom kondensatu należy sprawdzać regularnie w sezonie od października do kwietnia, kiedy występuje znacząca różnica temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku. Ilość kondensatu zależy od wentylowanego pomieszczenia: więcej skroplin może pojawić się, kiedy wentylujemy pomieszczenia wilgotne, takie jak kuchnia, łazienka czy suszarnia.

 

 

 

 


  

 

 

 

 

Niewątpliwie, jeśli zdecydujemy się na produkt firmy Krono-Plast, jakim jest skraplacz kondensacyjny zyskujemy pewność, że nasze instalacje są wyposażone w rozwiązania spełniające najwyższe standardy jakości i efektywności. Skraplacz kondensatu to nie tylko element techniczny, ale takaż element, który sprawia, że codzienne korzystanie z kominka wentylacyjnego staje się jeszcze bardziej komfortowe i ekonomiczne. Krono-Plast to gwarancja wyboru produktów, które łączą innowacyjność z troską o środowisko.
Chcesz uzyskać więcej informacji oraz pomoc w doborze produktów zapraszamy do kontaktu. Wszystkie produkty potrzebne znajdziesz w naszym sklepie: https://strefabudowy.com.pl/

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl