Blacha trapezowa i jej rodzaje
Blacha trapezowa i jej rodzaje

Blacha trapezowa to popularne pokrycie dachowe, znane ze swojego wszechstronnego zastosowania, prostoty i wyrazistej formy. Jest znacznie grubsza niż tradycyjna blachodachówka, co czyni ją niezwykle wytrzymałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych. Swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim stosunkowo niskiej cenie, dużym wyborem wysokości profili i rodzajów blachy, a także wielu kolorom oraz różnym wykończeniu. Blacha trapezowa wykorzystywana jest nawet do krycia dachów płaskich (o kącie nachylenia  5o), spotykanych na garażach, halach produkcyjnych, magazynach czy nowoczesnych domach jednorodzinnych. Ponadto często kładzie się blachy trapezowe na elewacjach, głównie ze względu na dobre właściwości, łatwość montażu i stosunkowo niską cenę.

                                                      Dach pokryty blachą trapezową

 

 

BLACHA TRAPEZOWA O NISKIM PROFILU - są stosowane najczęściej do krycia powierzchni elewacyjnych i dachowych domów jednorodzinnych, garaży oraz obiektów przemysłowych.

T3 - wysokość profilu 3 mm. spotykana zarówno na elewacjach, jak i jako podsufitka,

T4 -  popularne pokrycie dachowe wykorzystywane jako podsufitka lub podobnie jak T3 na elewacjach,

T8 – ma podobne właściwości i zastosowanie jak T3 oraz T7. Wysokość profilu tej blachy wynosi 8 mm.

 

 

Blachy trapezowe o średnim profilu- czyli przede wszystkim T14 i T18, są najczęściej stosowane jako pokrycie dachowe. Stosowanie blach o niższych profilach może nieść ryzyko przeciekania. Świetnie sprawdzają się w przypadku dachów o większych rozpiętościach. Wykorzystywane są także jako wypełnienie paneli w przemysłowych ogrodzeniach stalowych. Spełniają swoją funkcję również w formie wykończenia elewacji domów jednorodzinnych, magazynów, garaży i lokali usługowych.

T14 - nowoczesne rozwiązanie, opatentowane przez firmę Hanbud.   Technika  polega na dodaniu tłoczeń, które zwiększają sztywność blachy. Nowoczesny wzór, ciekawy wygląd i funkcjonalność sprawiają, że blacha trapezowa T14 R to świetny materiał do krycia nawet bardzo dużych powierzchniowo dachów.

 T14 Classic -  blacha o podobnych parametrach jak najnowszy wyrób T14 R, jednak nie posiada tłoczenia w górnej podstawie trapezu (przekrój poprzeczny blachy). Podobnie jak siostrzany wyrób świetnie sprawdza się na elewacjach, dachach i podsufitce.

T18- blacha o wysokości profilu 18 mm. Świetnie sprawdza się na dachach, podsufitce, elewacji i jako wypełnienie paneli ogrodzeń przemysłowych. Występuje w wersji normal i eko.

 

 

 

Blachy trapezowe o wysokim profilu -Stosowane są przede wszystkim na dachach o dużych rozpiętościach. Wysokie tłoczenie zwiększa wytrzymałość i sztywność konstrukcji

T35 R-  nowa odsłona tradycyjnej odmiany blachy T35. Wersja Revolution cechuje się doskonałą jakością i wytrzymałością. Ten typ pokrycia  dachowego ma zmieniony profil poprzeczny – dodano rowek zwiększający trwałość. Wysokość profilu wynosi 33 mm.

T55 – najwyższa trwałość, lekkość i ciekawy wygląd. Doskonale sprawdza się jako pokrycie dachowe dużych obiektów, a także na elewacjach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl