Dachówki betonowe to szeroka gama produktów umożliwiająca swobodny wybór najlepszego rozwiązania. Dachówki betonowe to wiele kształtów i kolorów, a także różnice wynikające z ich wielkości i sposobu montażu.
Niezwykle twarde i trwałe dachówki betonowe zapewniają całkowite bezpieczeństwo nawet podczas długotrwałego działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak mróz czy opady. Pewnie spoczywają na dachu, są wyjątkowo odporne na pękanie, a co więcej, z biegiem czasu coraz bardziej się utwardzają. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii dachówki betonowe pozostają czyste przez długi czas i oferują Państwu duże bezpieczeństwo na przyszłość, a przy tym wszystkim charakteryzują się również wyjątkowo dobrym bilansem ekologicznym.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Dachówka betonowa

Niestraszny jej ani halny ani grad. Jedna z najsolidniejszych opcji z zakresu pokryć dachowych dostępna na rynku to wykonana z solidnego, odpornego i bardzo trwałego betonu dachówka. Współczesne dachówki z betonu odbiegają od częstych wyobrażeń na ich temat. Ich powierzchnie nie są tak porowate jak w przypadku tradycyjnych i znanych od lat wyrobów betonowych. Pomimo narażenia na liczne i zróżnicowanie w naszej strefie klimatycznej warunki pogodowe – właśnie współczesne betonowe dachówki długo nie ulegają ich wpływom. Paradoksalnie są one gładkie i prezentują się bardzo ekskluzywnie. Betonu używamy chętnie do tworzenia fundamentów budynku, gdzie warunki pod ziemią również są ekstremalne. Z uwagi na znakomite właściwości tego surowca warto zatem również zwieńczyć dom właśnie dachówką betonową.

Kolor i styl

Betonowe dachówki mają wiele zalet natury praktycznej. Warto jednak zwrócić uwagę także na ich walory wizualne. Dachówki wykonane na bazie betonu oczarowują wręcz szeroką gamą kolorów i wzorów. Od tych utrzymanych w ciepłych odcieniach: rdzawych, brązowych po chłodne barwy jak: grafit oraz czarny. Ponadto wcale nie muszą być to nudne, płaskie dachówki, chociaż właśnie te najprostsze modele betonowych dachówek prezentują się często najbardziej wytwornie. Mamy jednak do wyboru również te nieco faliste. Wszystko zależy ostatecznie od gustów gospodarzy, zamysłu projektanta oraz stylistyki samego domu i jego otoczenia.

Samouszlachetniające się dachówki

Te dachówki przede wszystkim znakomicie chronią budynek przed dostaniem się do wewnątrz niepożądanych opadów, uszkodzeniem dachu przez silne podmuchy wiatru i innymi tego rodzaju czynnikami. W przeciwieństwie jednak do wielu typów dachówek spełniających podobne funkcje dachówka betonowa wraz z upływem czasu tylko zwiększa swój potencjał na tym polu. Jej struktura zamiast korodować lub pokrywać się nieestetycznymi warstwami zanieczyszczeń lub mchu – tylko wzmacnia się i długo pozostaje czysta. Porośnięte różnego rodzaju zielonymi połaciami dachy starych, zmurszałych budynków z pewnością nie zostały pokryte naszymi designerskimi i nowoczesnymi, gładkimi dachówkami z najwyższej jakości betonu. Dachówka betonowa na miarę dwudziestego pierwszego wieku wyróżnia się wśród innych dachów już z daleka. Ponadto w dobie ogromnego zainteresowania dbałością o ekologię to właśnie betonowe dachówki tego rodzaju mają niekwestionowaną przewagę nad innymi. Dzięki ich trwałości nie wymieniamy ich, a zatem także nie utylizujemy zbyt często. Wniosek jest zatem prosty: jeżeli poszukujesz tymczasowych, prowizorycznych rozwiązań – postaw na uniwersalne i ekonomiczne blachy trapezowe. Jeżeli zaś zależy Tobie na trwałości a dom stawiasz dla pokoleń – to wybieraj właśnie ekologiczne oraz wyjątkowo estetyczne i trwałe dachówki betonowe. Każdy budynek jak i każdy dach ma swoje specyficzne potrzeby oraz wymagania. A w naszym profesjonalnym internetowym składzie budowlanym strefabudowy.com.pl znajdziesz dachowe rozwiązania na wszelkie okazje!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl