Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Blachodachówka to najczęściej stosowane pokrycie dachowe w budynkach mieszkalnych, sakralnych oraz użyteczności publicznej. Produkt charakteryzuje się niezwykłą uniwersalnością. Może być stosowany na każdy rodzaj stromej konstrukcji dachu. Blachodachówki są wykonane z blachy ocynkowanej, powlekanej kilkoma warstwami lakieru i farby ochronnej. Przewaga dachówki blaszanej nad tradycyjną to przede wszystkim mały ciężar, łatwy montaż, bogata kolorystyka i przystępna cena.

Blachodachówka

Blachodachówka ponadczasowa i bogata

Taki rodzaj pokrycia bywa wybierany najchętniej od wielu dekad. Wygląda malowniczo niczym dachy domków z bajkowych chatek albo łuska ryby. Jest przy tym bardzo wytrzymała a ponadto prosta w montażu. Niewielkie elementy łatwo jest ze sobą łączyć także tam, gdzie dach obfituje w różnego rodzaju załamania oraz zakamarki. Może być on zatem skomplikowany i nawet wielopoziomowy. Tradycyjne dachówki z blachy mogą występować w wielu wariantach kolorystycznych. Nie musisz od razu epatować klasycznym czerwonym, chociaż właśnie ta barwa blachodachówki prezentuje się naprawdę uroczo. Ponadto ta klasyczna forma pokrycia dachu występuje w wielu wariantach: od klasycznego, czyli półokrągłych „łusek” po nieco bardziej nowoczesny o niemal geometrycznym zarysie.

Dlaczego warto postawić na popularne dachówki z blachy?

Takie pokrycie to po prostu nieśmiertelna klasyka. Łatwo jest łączyć oraz transportować poszczególne elementy, ponieważ są bardzo małych rozmiarów, a co za tym idzie – także wyjątkowo lekkie. Popularne i niewielkie blachodachówki umożliwiają ich szybki montaż oraz ewentualną wymianę – choćby pojedynczych dachówek. Na szczęście obecnie wykonywane są z takiego rodzaju surowców aby nie były narażone na korozję oraz inne niechciane efekty uboczne wynikające bezpośrednio ze szkodliwych wpływów czynników atmosferycznych. W grę o wiele częściej wchodzą uszkodzenia mechaniczne. Jednak nawet, jeżeli część dachu zostanie uszkodzona, to bardzo łatwo uzupełnić ją za pomocą pojedynczych uniwersalnych paneli. Te ostatnie łatwo także dokupić choćby po długim odstępie czasu, ponieważ to rozwiązanie wybierane jest chętnie od dekad a jego wzornictwo jest praktycznie ponadczasowe.

Na jakie dachy wybierać blachodachówkę?

Przede wszystkim znakomicie prezentuje się a także spełnia swoje praktyczne funkcje najlepiej na dachach spadzistych i tych o choćby minimalnym kącie nachylenia. Trudno wszak wyobrazić sobie takiego rodzaju porycie na dachu płaskim. Takie dachówki mają jednak bardzo wiele zalet, bez których z pewnością odeszłyby do lamusa w konfrontacji z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami. Tymczasem klasyczne i kolorowe blachodachówki wciąż są na topie. Nie tylko nie przegrywają, ale wręcz współwystępują z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie krycia dachów i daszków.

Dachówki na miarę dwudziestego pierwszego wieku

Przede wszystkim dachówki tego rodzaju powstają z blachy bardzo wysokiej jakości. Ponadto – zabezpieczane są za pomocą specjalnych powłok. Najlepsze spośród nich posiadają ponad trzydziestoletnią żywotność! Budując oraz pokrywając dach budynku nie warto decydować się na krótkotrwałe, prowizoryczne rozwiązania. Nie zmieniamy domów tak często, a nawet jeżeli chcemy go odsprzedać z pewnością trwałość jego elementów będzie miała kolosalne znaczenie dla ostatecznej ceny nieruchomości. Ponadto blachodachówki, nawet te z najwyższej półki, czyli posiadające gwarancję na kilka dekad, wciąż są wyjątkowo tanim rozwiązaniem. Stosunek ceny do jakości jest tutaj naprawdę mistrzowski!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl