Promocje
Taśma do połączeń płyt k-g TUFF TAPE 30mb
Taśma do połączeń płyt k-g TUFF TAPE 30mb

86,99 zł

Cena regularna: 89,99 zł

szt.
Taśma do połączeń płyt k-g TUFF-TAPE 10mb
Taśma do połączeń płyt k-g TUFF-TAPE 10mb

36,99 zł

Cena regularna: 38,99 zł

szt.
Taśma do połączeń płyt k-g TUFF TAPE 20mb
Taśma do połączeń płyt k-g TUFF TAPE 20mb

64,99 zł

Cena regularna: 66,99 zł

szt.
ŁĄCZNIK KRZYŻOWY DO PROFILI CD60
ŁĄCZNIK KRZYŻOWY DO PROFILI CD60

0,65 zł

Cena regularna: 0,80 zł

szt.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

System wentylacyjny dla Ciebie

Bez względu na to, czy chodzi o dom mieszkalny, pomieszczenia biurowe czy choćby gospodarcze nie może tam zabraknąć odpowiedniego systemu zapewniającego na bieżąco skuteczną wentylację. Właściwa cyrkulacja i bieżący dostęp powietrza do wnętrza jest chyba kwestią ważniejszą niż nawet doprowadzenie do mieszkania prądu czy też systemu wodno-kanalizacyjnego. W końcu cóż nam po elektryce i ciepłej wodzie, kiedy nie mamy czym oddychać? Dlatego dobrze funkcjonująca wentylacja konieczna jest nawet w pomieszczeniach i budynkach, które nie są szczególnie uczęszczane ani nawet ogrzewane. Naturalnie ostateczny kształt takiego systemu wentylacyjnego uzależniony jest bezwzględnie od wielkości i układu wentylowanego budynku. Na szczęście w ofercie sklepu strefabudowy.com.pl znajdziecie cały szereg elementów i akcesoriów służących do jego skonstruowania dokładnie według własnych potrzeb.

Mnóstwo atrakcji do wentylacji

Właściwie tym częstochowskim rymem podsumować można całą zawartość tej kategorii. Nie jesteśmy tu jednak po to, aby tworzyć poezję wyższych czy niższych lotów, ale doradzić Wam w szeroko pojętych zagadnień budowlanych. Na to na pewno z naszej strony możecie liczyć. W naszej ofercie znajdziecie zatem cały szereg wielkogabarytowych oraz drobniejszych elementów służących do budowy przewodu wentylacyjnego z prawdziwego zdarzenia. To, po które z nich powinniście sięgnąć zależy między innymi od tego czy zamierzacie użyć ich we właśnie powstającym, nowym domu czy też wywołane jest to potrzebą wymiany albo naprawy systemu wentylacyjnego już istniejącego. Być może zgłaszacie się do nas, ponieważ właśnie został uszkodzony jeden z elementów bardzo obszernej instalacji. Jesteśmy tutaj dla Was, aby doradzić, czy w tej sytuacji wystarczy jedynie jego wymiana, co zdarza się często, czy też konieczne będzie zastąpienie całego systemu nowym. Pamiętajcie, że tak zwani fachowcy z branży budowlanej i innych często próbują namawiać swoich klientów na wykonanie dodatkowych prac, które wcale w danym momencie nie są potrzebne. Jeśli macie wątpliwości zapraszamy do kontaktu – w miarę możliwości podpowiemy najbardziej praktyczne a przy tym ekonomiczne rozwiązania. Nie tylko wówczas, kiedy chodzi o sprawny system wentylacyjny.

Niezły kanał

To zupełnie oczywiste, że sprzedajemy tylko najlepsze kanały wentylacyjne dostępne na rynku. Kanał to ta najdłuższa, główna część wentylacyjnej instalacji. Te kanały łączone ze sobą za pomocą specjalnych kolanek i innych drobnych części jak na przykład specjalne łączniki tworzą cały złożony układ służący do wentylacji budynków i pomieszczeń. W bardzo dużym uproszczeniu taki wentylujący system to umocowane kilka kanałów na kolanach. Kanały wentylacyjne usytuowane w szeroko pojętym systemie wentylacyjnym mogą być kanałami okrągłymi lub kanałami płaskimi, czyli prostokątnymi w przekroju. Zwieńczeniem tego systemu tuż pod sufitem bywa specjalny, tak zwany anemostat. Dzięki temu drobnemu akcesorium łatwo można sterować strumieniem powietrza w pożądanych kierunkach.

Płaskie i okrągłe kanały wentylacyjne

System wentylacyjny obejmuje szereg bardzo istotnych części. Każdy system, choć złożony z podobnych elementów, wygląda nieco inaczej ze względu na ich układ. Jednak te uniwersalne części zakupicie oczywiście w Strefie Budowy. Począwszy od długich kanałów wentylacyjnych na najdrobniejszych, takich jak kolana i inne łączące droiazgi. Nie od dziś wiadomo jednak, że często to właśnie drobiazgi są ważne i stanowią o jakości całości konstrukcji. Systemy wentylacyjne widzimy wszędzie dookoła na co dzień. Wrastają niemal w nasz krajobraz i osobom postronnym oraz spoza budowlanej branży mogą wydawać się czymś mało istotnym. To podejście zmienia się na ogół, kiedy przystępujemy do budowy własnego domu albo nagle, po prostu nie mamy czym oddychać. Kominiarz może okazać się pomocny od czasu do czasu, ale wymiana niektórych elementów systemu niejednokrotnie będzie po prostu konieczna i sam fachowiec nic wówczas nie pomoże. Po części wymienne do przewodów wentylacyjnych profesjonalistów i amatorów zapraszamy zatem na srefabudowy.com.pl!

Płaskie kanały wentylacyjne oraz te okrągłe

Kanały wentylacyjne jako takie, proste jak i okrągłe, stanowią podstawę rozbudowanego systemu wentylacyjnego. Te długie plastikowe przewody łączone są za pomocą chociażby wspomnianych już kolan oraz innych elementów łączących. Kanały płaskie stosowane są zasadniczo w nowoczesnych budynkach i systemach, natomiast kanały okrągłe najczęściej występują w nieco starszych instalacjach i budynkach. Niezależnie od typu budownictwa – instalacja wentylacyjna zapewnia w nim przepływ powietrza niezbędny do tak podstawowej czynności życiowej jak oddychanie i, co za tym idzie, bez sprawnej i właściwie zmontowanej wentylacji ani rusz!

Kolana wentylacyjne

Wszelkiego rodzaju kolana i kolanka mają szerokie zastosowanie przy łączeniu rur. Jednak nie tylko hydraulicy znają tą nomenklaturę. Kanały wentylacyjne, zarówno te płaskie jak i okrągłe, przypominają nieco rury stosowane w innych instalacjach, dlatego łączy się je przy użyciu kompatybilnych z nimi kolan. Takie specjalistyczne kolana stosowane w instalacjach wentylacyjnych naturalnie zakupicie w Strefie Budowy. Każda instalacja powstaje indywidualnie, w związku z czym zarówno same kanały jak i różnorodne kolana łączące sprzedajemy osobno. Oprócz kolan wentylacyjnych w ofercie Strefy Budowy znajdziecie również odpowiednie do różnych typów instalacji wentylacyjnej łączniki. Są to łączniki łączące ze sobą elementy płaskich kanałów jak i na przykład kanałów płaskich z okrągłymi. Dzięki temu można obecnie pozwolić sobie na swoisty eklektyzm w dziedzinie wentylacji, łącząc ze sobą dwa najpopularniejsze typy kanałów.

Twoja wentylacja pod kontrolą

Przepływ powietrza oraz kierunki jego strumienia można łatwo regulować. Przywykliśmy do tego podczas jazdy samochodem, pociągiem albo lotów samolotami. Dzięki anemostatom montowanym do instalacji wentylacyjnej w budynkach jest to możliwe również tam, gdzie wcale się nie przemieszczamy, zatem wentylację w swoim domu lub biurze masz zawsze pod kontrolą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl