Sztachety metalowe

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Profile sufitowe

Sufity podwieszane mają rzesze swoich miłośników. Kasetony i inne rodzaje takich sufitów wymagają jednak specjalistycznego montażu, który nie obejdzie się bez zastosowania odpowiednich profili, czyli tak zwanych kształtowników. Kształtowniki różnego typu generalnie stosujemy do montażu wszelkiego typu płyt, ścianek z karton-gipsu i innych elementów chociażby pokrywających także całe ściany. Ceny takich profili sufitowych różnią się głównie w zależności od ich wymiarów, czyli właściwie od ich wybranej długości. Profile to podstawowy element systemów mocujących podwieszane sufity. Na nich umieszcza się dopiero płyty stanowiące widoczny element podwieszanego sufitu. Właściwie dobrane oraz zamontowane profile pozwalają na uzyskanie optymalnego systemu, na którym zawiesimy zarówno płyty jak i inne części takiego podwieszanego sufitu jak chociażby oświetlenie halogenowe lub inne.

Profile sufitowe w atrakcyjnych cenach

Wszystkie kształtowniki, czyli profile do montażu sufitowych okładzin, oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach. Niemniej, ceny te mogą się nieco wahać. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tym właśnie produktem na bieżąco sprowadzamy i jednocześnie sprzedajemy ogromne ilości kształtowników. Dlatego to, za ile kupisz swoje kształtowniki w sklepie strefabudowy.com.pl zależne będzie głównie od ceny hurtowej za jaką sprowadziliśmy konkretną partię kształtowników. Niezależnie od tego dokładamy jednak wszelkich starań, aby ceny te pozostawały możliwie niskie i atrakcyjne.

Podwieszany sufit czy ściana osłonowa?

Pomiędzy jednym a drugim wcale nie trzeba wybierać. Ściana osłonowa, znajdująca się na zewnątrz budynku również montowana jest za pomocą takich kształtowników. Podwieszane sufity oraz ściany osłonowe to domena wielu nowoczesnych budynków jak chociażby biurowce, hotele czy urzędy. Wysokie wieżowce w centrum Warszawy z daleka błyszczą właśnie dzięki takim ścianom osłonowym montowanym przy użyciu profili sufitowych, jak nazwaliśmy je roboczo w naszym sklepie. Naturalnie ta nazwa związana jest jedynie z pojedynczym ich zastosowaniem. Jest to zatem towar bardzo na rynku pożądany, zwłaszcza, że ściany osłonowe montowane są najczęściej na wielkopowierzchniowych budynkach, nowych osiedlach i zajmują siłą rzeczy ogromne przestrzenie. W związku z tym zużycie kształtowników w branży budowlanej tego typu jest obecnie naprawdę ogromne. Jeżeli chcecie zatem budować w sposób nowoczesny, modny i dotrzymujący kroku standardom dwudziestego pierwszego wieku warto zaopatrzyć się w profile sufitowe oraz elementy montowane na nich w dużej ilości.

Modny kamuflaż

Obecnie niezwykle popularne jest po prostu montowanie wszelkiego rodzaju osłon. Rzadko spotykamy różnorodne instalacje widniejące na wierzchu. Ukryć staramy się zarówno kable, przewody wentylacyjne jak i chociażby rury wchodzące w skład instalacji wodno-kanalizacyjnych. Ba, nawet grzejniki w systemie centralnego ogrzewania, które są o wiele bardziej estetyczne teraz niż kilkadziesiąt lat temu i nie rażą już tak swoim wyglądem, staramy się w miarę możliwości kamuflować. W związku z tym profile cieszą się ogromnym powodzeniem na bieżąco.

Profile sufitowe i nie tylko

Te kształtowniki przeznaczone są do montażu podwieszanych sufitów, jak sama nazwa wskazuje, ale nie tylko. Dzięki odpowiednim profilom stworzycie popularne ściany osłonowe na zewnątrz budynku lub skorzystacie z nich podczas zabudowy poddaszy. Profile takie to podstawa tworzenia bardzo wielu konstrukcji. Profile typu CD tworzą główną oś i podstawę na której mocuje się następnie podwieszany sufit lub inne złożone na przykład z płyt kartonowo-gipsowych konstrukcje. Za pomocą tego rodzaju kształtowników sufitowych montuje się również tak zwane ściany osłonowe. Ściany osłonowe są coraz popularniejsze. Nadają budowlom wyjątkowo nowoczesny wygląd a jednocześnie pomagają zakamuflować niektóre nieestetyczne elementy czy to fasady budynku, czy to innej jego części. Wszelkiego rodzaju kamuflaż jest bardzo typowym elementem we współczesnym budownictwie. Przez wieki w wielu dziedzinach życia dominowały względy praktyczne. Życie bez nowoczesnych technologii było stosunkowo trudne, dlatego rzadko sugerowano się estetyką także podczas projektowania jak i budowania innych niż siedziby bogaczy budowli. Obecnie chętnie zaś staramy się zakryć wszystko, co może zaburzać poczucie estetyki mieszkańców i gości. Standardem jest już, że wszelkie instalacje czy kable biegnące wzdłuż ścian zakrywane są i kamuflowane.

Kształtowniki sufitowe w nowoczesnym budownictwie

Właśnie takie profile pomagają spełnić marzenia o estetycznych budynkach zarówno po ich zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie. Stanowią absolutną podstawę większości elementów kamuflujących instalacje. Coraz rzadziej spotykamy się z klasycznymi żyrandolami, jakie znali jeszcze nasi dziadkowie, chociaż te nadal potrafią być bardzo piękne. Paradoksalnie zamiłowanie do praktycznej aranżacji wnętrz wcale nie ustąpiło całkowicie. Łączymy jedynie chętniej rozwiązania praktyczne z estetycznymi. Stąd popularność oświetlenia wmontowanego w podwieszany sufit zamiast dekoracyjnej lampy wiszącej pod nim. Profile sufitowe mają tak obszerne i wielofunkcyjne zastosowanie, że stały się także jednym z najbardziej pożądanych na rynku elementów z szeroko pojętej dziedziny materiałów budowlanych. Zużywane są ich naprawdę ogromne ilości, w związku z czym Strefa Budowy najczęściej sprzedaje je na całe palety. Jeżeli wcześniej zamówisz większą porcję określając przy tym wybrane parametry, dostarczymy Tobie profesjonalne kształtowniki sufitowe po cenie niższej niż te zakupione pojedynczo.

Ceny kształtowników

Dokładamy wszelkich starań aby nasze kształtowniki / profile były dla Was dostępne w jak najbardziej atrakcyjnych cenach. Ceny te wahają się, zwłaszcza ostatnio, ze względu na dostępność samych kształtowników jak i zróżnicowane koszty surowców oraz produkcji profili. Piękny, podwieszany sufit albo ściana osłonowa nie musi jednak być luksusem. Skontaktuj się ze Strefa budowy, a przedstawimy Tobie zarówno obecną ofertę jak i perspektywy. Niektóre materiały budowlane są droższe jedynie okresowo, inne – drożeją systematycznie. Doradzimy zatem kiedy i jakie profile zakupić, aby budowa była jak najbardziej ekonomiczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl