Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Parapety

Parapety zewnętrzne do różnych budynków

Parapet, ten zewnętrzny jak i wewnętrzny, wydaje się nieskomplikowanym elementem budynku. Takim w istocie jest, jednak nawet podczas wyboru zwykłego na pozór parapetu trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Inaczej jest w przypadku parapetów wewnętrznych, inaczej – w przypadku tych montowanych na zewnątrz. O ile te wewnętrzne pozostawiają większe pole do popisu jeżeli chodzi chociażby o surowce, z jakich są wykonywane, to zewnętrzne parapety muszą spełniać o wiele więcej wymagań, aby skutecznie pełniły swoją funkcję.

Parapety zewnętrzne ocynkowane i nieocynkowane

Parapety po zewnętrznej stronie okien przede wszystkim, w przeciwieństwie do wewnętrznych parapetów, narażone są na szereg niekorzystnych warunków atmosferycznych. Muszą zatem być na nie odporne. Biorąc pod uwagę takie parapety chodzi tutaj zwłaszcza o wilgoć i spowodowaną nią korozję, ale także o mróz czy wysokie temperatury. Parapety ocynkowane na pewno dobrze zabezpieczą przed potencjalnym rdzewieniem, jednak każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że stalowe parapety zewnętrzne latem będą się nagrzewały. Mimo wszystko jest to całkiem dobre i popularne rozwiązanie. W końcu o te parapety raczej rzadko się opieramy. Mają zatem tylko ładnie wyglądać i chronić część budynku pod oknem. Najwyższej jakości stal, zarówno ta nierdzewna jak i obecnie standardowo zabezpieczana nowoczesnymi środkami antykorozyjnymi, to godzien uwagi materiał z jakiego wykonane są zewnętrzne parapety dostępne w naszym sklepie.

Parapety zewnętrzne do wyboru do koloru

Kolorystyka zewnętrznych parapetów jest obecnie bardzo bogata i zróżnicowana. Od białego, poprzez wiśniowy, grafitowy po czarny. A to tylko kilka spośród licznych kolorów zewnętrznych parapetów ze stali dostępnych na strefabudowy.com.pl. Parapety białe świetnie się prezentują, jednak warto mieć na uwadze, że są to parapety dla osób, które mają czas i pieczołowicie o nie dbają. Wszelkie zanieczyszczenia i zadrapania widać na nich z daleka. Parapety zewnętrzne wycieramy przecież często rzadziej niż te w środku. Skupiamy się na porządkach wewnątrz domu i mało komu chce się wychylać aby umyć albo zabezpieczyć odpowiednim środkiem taki parapet. Częściej w związku z tym sięgamy po inne kolory parapetów. Przy jasnym budynku z ciemnymi dodatkami, na przykład z ciemną oprawą okien nie rażą one. Nawet, jeżeli posiadamy białe futryny – warto rozważyć zakup ciemnego parapetu.

Parapety na miarę

Nasze stalowe parapety zewnętrzne występują również w wielu rozmiarach typowych dla popularnych wymiarów okien. Parapety nieocynkowane i ocynkowane czekają zatem na Was w Strefie Budowy każdego dnia. Na specjalne zamówienie wykonamy parapety o wskazanych przez klienta parametrach. Bez względu na to jakich gabarytów jest Twój dom oraz czy potrzebujesz standardowych czy niestandardowych parapetów – pomożemy znaleźć najbardziej odpowiednie dla Ciebie modele. Parapet może wydawać się niepozorną i prostą częścią, jednak jest to przysłowiowa „kropka nad i” jeżeli chodzi o wygląd całej elewacji a brak zewnętrznego parapetu szybko rzuca się w oczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl