Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Hanbud Modular

Blachodachówka modułowa Modular 350/35

Dachy z blachy, a właściwie blachodachówki to najpopularniejsze rozwiązanie w zakresie pokryć dachowych obecnie. Trudno się dziwić, skoro dachówki z blachy spełniają praktycznie wszystkie wymagania stawiane solidnej warstwie dachowego pokrycia a przy tym – ich koszt jest naprawdę niewysoki. W dodatku dachówka z blachy stylizowana na tradycyjną, ceramiczną dachówkę budzi bardzo pozytywne skojarzenia i pewien sentyment. Jeżeli marzy nam się uroczy domek jak z bajki, to właśnie taka dachówka modułowa w kolorze czerwonym lub ceglastym pomoże te marzenia urzeczywistnić. Blachodachówka modułowa Modular 350/50 oprócz bajecznej stylistyki posiada cały szereg cech praktycznych, czyniących ją bardzo atrakcyjnym produktem z punktu widzenia jej funkcjonalności.

Szybko, pięknie i skutecznie

Dachówki modułowe z blachy, jak na przykład model Modular 350/50, to jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań z dziedziny dachowych pokryć. Moduły są niewielkie, dzięki czemu łatwe w transporcie i montażu. To właściwie jedne z największych zalet ego typu pokrycia. Wszyscy, którzy lubią majsterkować i układać puzzle będą mieli wiele frajdy podczas montażu swojego nowego, ślicznego dachu. Ale to, że będzie on śliczny to nie wszystko. Moduły Modular 350/50 wykonane są z blachy wysoce odpornej na korozję. Ma to kluczowe znaczenie dla wszelkiego rodzaju pokryć dachowych z blachy. W przeciwnym razie zardzewiały dach należałoby wymieniać nawet kilka razy do roku! Na szczęście posiadające właściwości antykorozyjne segmenty blachodachówki modułowej Modular 350/50 zamontujecie raz na długie lata.

Czy dachówki blaszane modułowe mają jakieś wady?

Ich zaletami są odporność na czynniki atmosferyczne, wygląd oraz łatwy i szybki montaż. Jedyną wadę stanowi chyba fakt, że czasami silny wiatr albo krople deszczu uderzające w blachodachówkę mogą powodować hałas. Nie jest to jednak reguła, a w dodatku – ma na ogół ścisły związek z ogólną akustyką całego budynku. Jeżeli dom jest stosunkowo dobrze wytłumiony od środka, to potencjalne hałasy z dachu nie powinny nikomu przeszkadzać. Drugą kwestią jest kwestia ewentualnego nieprawidłowego montażu. Jednak bardziej a nawet mniej zaawansowani specjaliści w tej dziedzinie doskonale wiedzą jak zamontować takie moduły aby mocno i długo się trzymały. Do ich montażu używa się specjalnych wkrętów montażowych, tak zwanych wkrętów farmerskich. Wkręty farmerskie zakończone są kolorowymi główkami, co pozwala je dostosować do odpowiedniego koloru konkretnej blachodachówki modułowej. Potencjalną wadą może być zatem ewentualny brak dostępności wkrętów dopasowanych kolorystycznie do dachówki modułowej Modular 350/50 lub innej.

Jak często wymieniać dachówkę?

To wbrew pozorom złożone pytanie. Każdy rodzaj dachowego pokrycia w ofercie sklepu strefabudowy.com.pl posiada pewien okres gwarancji. Naturalnie jest to okres, w jakim gwarantujemy wysoką jakość i stabilność dachówki. Tymczasem może ona przetrwać w znakomitym stanie o wiele dłużej. Wszystko zależy oczywiście przede wszystkim od tego na jakie oddziaływania atmosferyczne jest ona w konkretnym miejscu narażona. Trudno podać konkretny czas co ile trzeba takie moduły zmieniać, niemniej okres gwarancji jest okresem minimalnym i nie należy się nim sugerować bezpośrednio co do terminu koniecznej wymiany takich paneli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl