Dostosowując poddasze do celów użytkowych musimy zadbać o odpowiednie ocieplenie dachu. Systemy termoizolacji dachów są skuteczne, jeżeli dobierzemy odpowiednie materiały o właściwych parametrach. Jeśli przestrzeń poddasza chcemy przeznaczyć na cele mieszkalne, izolacja termiczna połaci dachowych będzie niezbędna. Izolacje dachów, czyli zaporę termoizolacyjną wykonuje się zwykle z wełny mineralnej. Wełna mineralna jest dobrym izolatorem termicznym, a dzięki sprężystej budowie można nią szczelnie wypełnić przestrzeń między krokwiami. Ponadto jest niepalna, więc w razie pożaru zabezpieczy drewnianą konstrukcję dachu.

Izolacja dachu

Jak wykonać izolację dachu?

Ważnym elementem prac budowlanych w każdym obiekcie jest wykonanie odpowiedniej izolacji poszczególnych jego części. Dotyczy to również dachu. Bark dobrze wykonanej izolacji dachu może sprawić, że znacznie zmniejszy się komfort użytkowania nie tylko poddasza, lecz też całego budynku, a dodatkowo zwiększą się koszty jego utrzymania, związane np. z ogrzewaniem. Będzie to jeszcze ważniejsze, jeżeli zamierzasz przeznaczyć poddasze w swoim domu na część użytkową i pokoje dla domowników. Bez izolacji Twój dach może przeciekać, a także przepuszczać chłodne powietrze z zewnątrz. W dodatku nie będziesz też mieć ochrony akustycznej, przez co do wnętrza budynku będzie dobiegać znacznie więcej uciążliwych hałasów.

Wykonanie izolacji akustycznej oraz hydroizolacji dachu powinno być zatem jednym z obowiązkowych etapów podczas wykonywania dachu w danym obiekcie. Skoro odgrywa to jednak tak dużą rolę, nie powinieneś wybierać w tym zakresie losowych materiałów lub kierować się wyłącznie najniższą ceną. Warto postawić na jakość wybieranych produktów w zakresie izolacji dachu, aby uniknąć problemów związanych z użytkowaniem budynku i zapewnić domownikom maksymalny komfort na co dzień. Wysokiej jakości rozwiązania w tym zakresie odnajdziesz w sklepie internetowym Strefa Budowy!

Hydroizolacja, izolacja akustyczna dachu

Oferujemy kompleksowe systemy izolacji dachu. Znajdziesz u nas m.in. wełnę mineralną, która będzie idealną termoizolacją w Twoim budynku. Możesz ją wykorzystać także jako izolację akustyczną. Produkty te cechują się dużą uniwersalnością, w związku z czym będą odpowiednim wyborem nie tylko, gdy chodzi o konstrukcję dachową. Możesz izolować nimi ścianki działowe, sufity podwieszane, ściany murowane, czy podłogi na legarach. Posiada ona sprężystą budowę, dzięki czemu przy dachach możesz szczelnie wypełnić nią przestrzeń pomiędzy krokwiami. Oprócz tego proponujemy funkcyjne membrany dachowe, które polecane są jako hydroizolacja dachu.

Materiał ten cechuje się tym, że skutecznie ochroni wnętrze pomieszczenia przed wilgocią, jednocześnie pozwalając na odpływ pary wodnej na zewnątrz. Ponadto proponujemy też tak funkcjonalne dodatki, jak lepik na zimno. Ten produkt jest z kolei bardzo praktycznym rozwiązaniem podczas remontów izolacji dachu i innych elementów budynku. Zapewniamy najwyższą jakość dostępnych u nas produktów, o czym świadczy fakt, że znajdziesz u nas materiały tak renomowanych producentów, jak chociażby Isover. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy lub nie wiesz, jaki produkt powinieneś wybrać do swojego domu, to nie wahaj się skontaktować z nami. Nasi konsultanci chętnie poradzą Ci podczas zakupów. Poznaj proponowane przez nas rozwiązania w zakresie izolacji dachu i wybierz takie produkty, które sprawdzą się także w Twoim domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl